A hatóság szakemberei a piacokat járva gyakran szembesülnek azzal, hogy a származási ország nincs kiírva (pedig minden esetben kötelező), és az esetek jelentős részében a kereskedő vagy a termelő nem is érti, miért kellene ezt megtennie. A késő őszi – kora téli időszakban különösen fontos ez, hiszen ilyenkor pl. paradicsomból magyar, török, spanyol, vagy akár olasz, holland származású termék egyszerre van jelen a piacon, a vásárló részéről pedig jogos igény, hogy eldönthesse, melyiket részesíti előnyben.
Részletek >Az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) legújabb élelmiszerekkel kapcsolatos tudományos véleménye szerint emberi fogyasztásra alkalmasak a közönséges lisztbogár (Tenebrio molitor) lárvájából készített élelmiszerek. Biztonsági értékeléseik szükséges lépést jelentenek az új élelmiszerek szabályozásában, mivel tudományos szakvéleményük támogatja azokat az uniós és nemzeti döntéshozókat, akik engedélyezik ezeket a termékeket az európai piacon.
Részletek >Egy jól felszerelt, vonzó és frissélelmiszer-pult az egyik legfontosabb kényelmi szolgáltatása a szupermarketeknek. Annak érdekében, hogy a rendeleteknek megfelelő módon lehessen frissélelmiszer-pultot működtetni, a hatóságok magas színvonal fenntartását követelik meg a vállalatoktól, ideértve az egyre részletesebb nyomonkövetési követelményeket is.
Részletek >Az Agrárminisztérium (AM) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal (Nébih) és az Agrármarketing Centrummal (AMC) közösen népszerűsíti az állami garanciával járó minőséget. A Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyeket bemutató kampány célja, hogy a lakosság és az élelmiszeripar szereplői közül is minél többen megismerhessék az új védjegyrendszert és annak előnyeit. A KMÉ-védjegyekkel fémjelzett, megbízható minőségű termékek mögött ellenőrzött alapanyagok és gyártási folyamatok állnak, tudhattuk meg az AMC közleményéből.
Részletek >Az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és Eredetvédelmi Főosztálya és a GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. 2019. október 22-én tartotta a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform idei Nyitókonferenciáját, melynek keretében két új munkacsoportot indítottak útjára. A munkacsoportokba – gabonaalapú termékek és édességek - folyamatosan várjuk a regisztrációkat, az első munkacsoporti ülések pedig november 11-én és december 9-én kerülnek megrendezésre.
Részletek >A napjaink fogyasztójáért zajló versenyben az élelmiszerkereskedők számára elengedhetetlen befektetni az előállításba, a hús- és egyéb frissárurészlegekbe - mind az üzletekben, mind online -, hiszen az e-kereskedelmi élelmiszereladások jelentősen fellendültek.
Részletek >Az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és Eredetvédelmi Főosztálya és a GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. ezúton tisztelettel meghívja Önt a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform 2019-ben induló két új munkacsoportjához való csatlakozásra, valamint az új munkacsoportok Nyitókonferenciájára, melyre 2019 október 22-én 10:00 órától kerül sor az Agrárminisztérium Kupolatermében.
Részletek >Magyarországon egyedülálló EOQ MNB akkreditált képzésünket idén ősszel két időpontban is elindítjuk (09.25. és 11.03.), amelynek sikeres elvégzésével versenyképes ismeretekkel rendelkező GS1 nyomonkövetési szakértővé válhatnak a résztvevők. A legutóbbi képzésünket sikeresen elvégzett friss nyomonkövetési szakértőinket kértük fel, hogy meséljenek ők a képzés során szerzett tapasztalataikról.
Részletek >