50 millió forint EU-s támogatás a digitális nyomonkövetésre - így legyen versenyképesebb a KKV-k közt

A mai jogszabályok egyedi azonosítóval (LOT-kód) írják elő az élelmiszerek és más termékek jelölését, ami jelentős adminisztrációs terhet ró az érintettekre. Ez a hagyományos nyomonkövetés nemcsak időigényes, és emberi hibalehetőségeket rejt magában, de egy esetleges termékvisszahívás esetén a rendszer lassú és nehézkes, így komoly reputációromlást is okozhat. Ez így csak egy „kötelező nyűg” az ellátási lánc szereplőinek, amelyből nem profitálnak.

A digitális nyomonkövetés azonban valós és érdemi piaci előnyhöz juttatja a használóit, ugyanis a modern technológiai eszközök előnyeit maximalizálja. Minden szereplőnek tényleges hozzáadott értékkel bír, egyszerre növeli a hatékonyságot, javítja a versenyképességet, segít költséget csökkenteni, emberi erőforrást megtakarítani, és effektív bevételt növelni.

Az Easylot Kft. - a GS1 Magyarország Szolgáltató Szövetséges Partnere – a közösen kidolgozott, és EasyloTracker névre keresztelt modulja erre kínál modern, digitális megoldást, amely a 2D kódok (QR-kód/DataMatrix) segítségével automatizálja a nyomonkövetési folyamatot. A termék útja a gyártótól a fogyasztóig követhetővé válik, minimalizálva a hibalehetőségeket és jelentősen felgyorsítva a folyamatokat.

Különleges aktualitást ad, hogy 2025-ben az automatikus adattovábbítás, a ’Big Data’ használata, vagy az AI-ban rejlő lehetőségek kiaknázása alapvető fontosságú a kereskedelem szereplői számára. Ennek nyomán a globális kereskedelem kiemelkedő szereplőivel közösen a GS1 is célul tűzte ki a hagyományos vonalkódok modernizálását, és azok 2D kódokra történő lecserélését. A kezdeményezéshez olyan vezető márkatulajdonosok, gyártók és kereskedők csatlakoztak, mint a Procter & Gamble, a Nestlé, vagy éppen a Metro és az Alibaba.

Ehhez a nemzetközi kereskedelmi trendhez segít csatlakozni az Easylot a magyar kkv-knak, de az EasyloTracker nem csupán a jogszabályi megfelelésben segít, hanem valós üzleti előnyöket is kínál a kkv-k számára:

  • Hatékonyságnövelés: Az automatizált bevételezés és kitárolás percekre csökkenti a folyamatot a teljes ellátási láncban, felszabadítva humán erőforrást és minimalizálva a hibákat.
  • Költségcsökkentés: A papírmentes folyamatok, a kevesebb adminisztráció és a hatékonyabb logisztika jelentős költségmegtakarítást eredményez.
  • Marketinglehetőségek: A 2D kódok marketingeszközként is funkcionálnak, lehetővé téve a célzott kommunikációt és az adatgyűjtést a fogyasztókról. Ez új marketingstratégiák kidolgozásához és az ügyfélkapcsolatok erősítéséhez vezethet.
  • Adatvezérelt üzleti döntés: A digitálisan gyűjtött adatok felhasználási köre végtelen, és megteremti a tudatos üzleti döntések meghozatalát.
  • Minőségbiztosítás: A gyors és pontos termékvisszahívás minimalizálja a reputációromlást és a veszteségeket. A digitális rendszer azonnali értesítést küld a szükséges intézkedésekről, ami gyors és hatékony reagálást tesz lehetővé.

A kkv-k innovációs képességének növelését támogató 2.1.3-24 számú GINOP Plusz pályázat keretében most akár 50 millió forint vissza nem térítendő támogatás is lehívható a digitális innovációt megvalósító kkv-k számára. Az EasyloTracker bevezetése a pályázati szektor szereplőivel egyeztetve kiválóan illeszkedik a pályázati célkitűzésekhez, így a kkv-k most jelentős anyagi támogatást kaphatnak a modernizációhoz.

Ne maradjon le a lehetőségről!

Az Easylot és a GS1 Magyarország közös megoldása, és a 2025 áprilisáig elérhető pályázati forrás egyedülálló lehetőséget kínál a kkv-k számára, hogy versenyképesebbé váljanak a digitális korban. Lépjen kapcsolatba az Easylot-tal az info@easylot.hu e-mail címen vagy elérhetőségei valamelyikén, és tudjon meg többet a digitális nyomonkövetés előnyeiről és a pályázati lehetőségekről!