A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal (Nébih), melynek célja, hogy a felek közös oktatási-kutatási projekteket valósítsanak meg, továbbá szakmai céljaik érdekében együttesen mozgósítsák tudásbázisukat és kapcsolatrendszerüket.
Részletek >A magyar gazdák egyre nyitottabbak a csúcstechnológiai fejlesztésekre, annak érdekében, hogy javítsák mindennapi munkájuk hatékonyságát. De kihasználják-e a gazdák a digitalizációban rejlő lehetőségeket? Valóban terjed a szenzorok és drónok használata és a robotizáció? Mire használhatóak az így kapott adatok? Az iFood Élelmiszer Klaszter, az innomine DIH és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által 2022. május 31-én megtartott, „Intelligens mezőgazdaság, digitalizált élelmiszeripar” című rendezvényen ezekre a kérdésekre keresték a válaszokat.
Részletek >Hetedik alkalommal, csaknem 100 előadóval kerül megrendezésre 2022. május 11-12-én Budapesten a Precíziós Gazdálkodás és Agrárinformatikai Konferencia és Kiállítás (PREGA), amely Magyarország agrár-digitalizációs szakmai fóruma.
Részletek >A most bemutatott esettanulmányban a mezőgazdasági üzemek, szövetkezetek és más agrár-élelmiszeripari vállalkozások csoportja azzal kívánt versenyelőnyt teremteni, hogy a terményeikről és élelmiszereikről a rendelkezésre álló információkhoz könnyebb hozzáférést biztosítanak a fogyasztóik számára. Mindezt az IoT és a GS1-szabványos nyomonkövetési megoldások ötvözésével érték el.
Részletek >Minél előbb át kell venni az innovatív technológiákat. A magyar agrárium csak abban az esetben tud versenyképes maradni nemzetközi viszonylatban is, ha az innovatív technológiákat mielőbb átveszi, és azokat a hazai gazdák is elkezdik széles körben alkalmazni – jelentette ki Nagy István agrárminiszter az NAK TechLab Demo Day konferencián, szerdán, Budapesten.
Részletek >Az Ausztrál Csemegeszőlő Szövetség (ATGA) jelentős innovatív projektet valósított meg a szőlő nyomonkövetésének erősítése érdekében a nagy értékű exportpiacán. A 2021. júniusában kezdődött kísérleti projekt a 2021/22-es évi csemegeszőlő betakarítási szezon idejére szól, és célja az export kiépítése, a kockázatok csökkentése és a termékek védelme a termelőktől egészen a fogyasztókig történő nyomon követés fejlesztésével.
A csirke-, pulyka-, kacsa- és libahús fogyasztását népszerűsíti az idei grillszezonban az Agrármarketing Centrum (AMC) az Agrárminisztérium (AM) és a Baromfi Termék Tanács (BTT) együttműködésével. A grillezés most igazán népszerű, sőt az utóbbi évtizedekben sokat fejlődött mind a technológiát, mind a fűszerezést tekintve.
Részletek >Az élelmiszeripar az egyik legnagyobb feldolgozóipari ágazatnak számít Magyarországon folyamatosan javuló eredményességgel, ráadásul az ágazat még a koronavírus-járvány idején is tudott növekedni, amit a digitalizáció csak még tovább ösztönözhet – jelentette ki dr. Bognár Lajos, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára a 34. Digitális Jólét Fórumon.
Részletek >A bizalom kiépítése az első kapavágásnál kezdődik. Az élelmiszeripar és élelmiszer termékgyártás origója nem más, mint a termőföld, az állattenyésztés, a gyümölcs- és zöldségtermesztés, mely napjainkban egyre inkább a megújult fogyasztói igények és érdeklődés középpontjába kerül.
Részletek >