Az Auchan vezető nemzetközi szupermarketlánc megvalósította a végponttól végpontig tartó nyomon követést a franciaországi, a portugáliai és a romániai telephelyein. Ezeket a bevezetéseket követően Magyarország a következő célpont, ahol be szeretné vezetni az újításokat.
Részletek >Egy jól felszerelt, vonzó és frissélelmiszer-pult az egyik legfontosabb kényelmi szolgáltatása a szupermarketeknek. Annak érdekében, hogy a rendeleteknek megfelelő módon lehessen frissélelmiszer-pultot működtetni, a hatóságok magas színvonal fenntartását követelik meg a vállalatoktól, ideértve az egyre részletesebb nyomonkövetési követelményeket is.
Részletek >Az IFS Élelmiszer 7-es verziójának bevezetésével az Európai Gazdasági Közösségben (EGK) és az Egyesült Királyságban tevékenykedő vállalkozásoknak mostantól GS1 szabványos GLN számmal (Global Location Number – Globális helyazonosító szám) is rendelkezniük kell.
Részletek >Az Agrárminisztérium (AM) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal (Nébih) és az Agrármarketing Centrummal (AMC) közösen népszerűsíti az állami garanciával járó minőséget. A Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyeket bemutató kampány célja, hogy a lakosság és az élelmiszeripar szereplői közül is minél többen megismerhessék az új védjegyrendszert és annak előnyeit. A KMÉ-védjegyekkel fémjelzett, megbízható minőségű termékek mögött ellenőrzött alapanyagok és gyártási folyamatok állnak, tudhattuk meg az AMC közleményéből.
Részletek >Már jelentkezhet 2021 januárjában induló képzésünkre! GS1 nyomonkövetési szakértőként versenyképes és értékes, nemzetközi innovációkon alapuló szaktudást sajátíthat el, megszerezve azokat a széles körű ismereteket, mellyel a különböző vállalkozásoknál a helyes nyomonkövetési gyakorlat megtervezését, a hatékonyabb folyamatok kialakítását és megszervezését koordinálhatja. Csatlakozzon a 2021. január 14-én induló csoportunkhoz!
Részletek >A kiváló minőségű bárányhús-termékek gyártója, az osztrák Mattigtaler Lamm az egyik legnagyobb kiskereskedőjét, a METRO-t, valamint a fogyasztókat szerette volna ellátni teljes körű és pontos információkkal a termékeiről és ehhez a GS1 szabványokat hívta segítségül.
Részletek >A független ausztrál élelmiszerkereskedelmi vállalkozás, a Drakes Supermarkets azzal is megerősítette a vásárlói bizalmat, hogy alkalmazásban vette a GS1 Australia visszahívási szolgáltatását. Az ún. „Recall service” egy digitális platform, melynek segítségével könnyedén és hatékonyan visszahívhatók a polcokról a nem megfelelő vagy nem biztonságos termékek.
Részletek >Milyen élelmiszerekből érdemes tartalékolni? Mennyi időre elegendő készletünk legyen otthon? Mennyi élelmiszert vásároljunk, és mire figyeljünk még oda, hogy ne keletkezzen élelmiszerhulladék? Ezekre a kérdésekre ad választ a Nébih szakemberei által összeállított Élelmiszertartalékolási útmutató.
Részletek >Az Állategészségügyi Világszervezet (OIE) vonatkozó előírásai szerint Magyarország 2020. szeptember 8-án visszanyerte madárinfluenzától mentes besorolását. A teljes országra vonatkozó kedvező státusz elismerését követően sorra nyílhatnak újra az egyes harmadik országi piacok a magyarországi élőbaromfi és baromfitermék-szállítmányok előtt.
Részletek >A Land O’Lakes egy mezőgazdasági termelők tulajdonában álló globális szövetkezet, amely csaknem 4000 taggal – tejfeldolgozókkal, mezőgazdasági termelőkkel és mezőgazdasági kiskereskedőkkel dolgozik. A tevékenységük kiterjedt logisztikai hálózat összehangolt működését igényli, ezért döntöttek a GS1 szabványok bevezetése mellett.
Részletek >A GS1 szabványait nagyon sok szektorban alkalmazzák. Új-Zélandon egy nagyon különleges termék, a szarvasagancs-bársony értékesítési folyamatában vezették be a GS1 megoldásait a nyomonkövethetőség, az eredetiség védelme és az ellátási lánc hatékonyabbá tétele érdekében.
Részletek >Cikkünkben bemutatjuk, hogy az élelmiszer és italgyártó cégek esetében milyen előnyökkel jár az olyan új technológiák, mint például a Dolgok Internete (IoT) bevezetése, és hogyan lehetséges leghatékonyabban felhasználni a rendelkezésre álló adatokat a teljes ellátási lánc átláthatóságának biztosítása érdekében.
Részletek >2020-ban vajon mi az, amivel az élelmiszeripari vállalkozások tovább növelhetik értékesítési hatékonyságukat és még jobban kiszolgálhatják fogyasztóik igényeit? Van egy megbízható tippünk: az IDDA szolgáltatás.
Részletek >2020 elején a TE-FOOD (nemzetközi nyomonkövetési megoldásokat fejlesztő szolgáltató cég) iparági szakértői összegyűjtötték jóslataikat azzal kapcsolatban, hogy szerintük melyek lesznek az élelmiszer nyomon követés idei új, meghatározó trendjei.
Részletek >Milyen témák és trendek befolyásolják napjainkban leginkább a fogyasztók vásárlási szokásait? Mi mozgatja a ma, de még inkább a holnap környezet-, táplálkozás- egészségtudatos vásárlóját? Ennek járt utána az Amazon.
Részletek >Az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és Eredetvédelmi Főosztálya és a GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. 2019. október 22-én tartotta a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform idei Nyitókonferenciáját, melynek keretében két új munkacsoportot indítottak útjára. A munkacsoportokba – gabonaalapú termékek és édességek - folyamatosan várjuk a regisztrációkat, az első munkacsoporti ülések pedig november 11-én és december 9-én kerülnek megrendezésre.
Részletek >A napjaink fogyasztójáért zajló versenyben az élelmiszerkereskedők számára elengedhetetlen befektetni az előállításba, a hús- és egyéb frissárurészlegekbe - mind az üzletekben, mind online -, hiszen az e-kereskedelmi élelmiszereladások jelentősen fellendültek.
Részletek >Az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és Eredetvédelmi Főosztálya és a GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. ezúton tisztelettel meghívja Önt a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform 2019-ben induló két új munkacsoportjához való csatlakozásra, valamint az új munkacsoportok Nyitókonferenciájára, melyre 2019 október 22-én 10:00 órától kerül sor az Agrárminisztérium Kupolatermében.
Részletek >A „blockchain” típusú hálózatok és rendszerek iránti egyre növekvőérdeklődés napjainkban jóval több, mint egy átmeneti trend. Könnyen lehet, hogy ez a technológia átalakítja jövőnket és újraírja a jelenlegi szabályokat a személyes és vállalati pénzügyekben, a gyógyszeriparban, az ellátási láncátláthatóságát célzó folyamatokban, az építőiparban és még sorolhatnánk, hogy mely területeken.
Részletek >Magyarországon egyedülálló EOQ MNB akkreditált képzésünket idén ősszel két időpontban is elindítjuk (09.25. és 11.03.), amelynek sikeres elvégzésével versenyképes ismeretekkel rendelkező GS1 nyomonkövetési szakértővé válhatnak a résztvevők. A legutóbbi képzésünket sikeresen elvégzett friss nyomonkövetési szakértőinket kértük fel, hogy meséljenek ők a képzés során szerzett tapasztalataikról.
Részletek >A GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. az Erba 96 Kft. és a Blockchain Competence Center Kft. közös pályázatot nyújtott be a CEF eDelivery megoldáson alapuló, az élelmiszeripari ellátási láncok üzleti tranzakcióit kiszolgáló szolgáltatás kifejlesztésére. A fejlesztés, mely a GS1 szabványokat ötvözi az eDelivery platformmal és a Blockchain alapú nyilvántartással, támogatást kapott az Európai Uniótól.
Részletek >A világ egyik piacvezető élelmiszerkereskedelmi vállalkozása, az Auchan úgy döntött, hogy kiaknázza a blockchain-alapú technológiában rejlő lehetőségeket legújabb innovációja, egy élelmiszer nyomonkövetési applikáció bevezetése kapcsán.
Részletek >Ha a fogyasztási cikkek teljes vertikumát nézzük, akkor számos olyan kulcstényező fedezhető fel, amely egyértelműen kikövezte a növekedés útját az erre nyitott gyártók és kereskedők előtt. A frissáruk területén makroszinten négy meghatározó kulcstényezőt érdemes szem előtt tartani, melyek már 2018-ban is körvonalazódtak: az átláthatóságot, a kényelmet, az egészséget és snack-ek iránti növekvő igényt.
Részletek >Elképzelhető, hogy az előre csomagolt salátáknak búcsút inthetünk? A vezető brit szupermarketlánc, a Waitrose arra az elhatározásra jutott, hogy saját kerteket hoz létre, ezzel együtt pedig „függőleges gazdálkodást” vezet be az idei év végére.
Részletek >Az élelmiszeripar nagyon gyorsan és a korábbitól igencsak eltérő irányokban fejlődik. Cikkünkben meghatározó iparági szereplők és innovátorok nyilatkoznak azokról a top trendekről, amelyek a jövőben az egészségesebb és fenntarthatóbb ételek irányába vezethetik az élelmiszerszektort.
Részletek >Átfogó kutatást végzett a NÉBIH általános iskolások körében az élelmiszer-biztonságról. A gyerekek tudatosságán még van mit csiszolni, ami azért nagyon fontos, mert ez a korosztály a legfogékonyabb a helyes szokások elsajátítására. A megfelelő szemléletformáláshoz a pedagógusok bevonása elengedhetetlen lenne.
Részletek >A termékek címkézésénél elkövetett hibák, vagyis a fogyasztók nem megfelelő tájékoztatása, számos komoly problémát tud okozni a márkáknak és a vásárlóknak egyaránt. Szerencsére létezik néhány olyan módszer, amivel ezek a helyzetek garantáltan megelőzhetők.
Részletek >Az elmúlt néhány évben a fogyasztók véleménye jelentősen megváltozott az élelmiszerekkel kapcsolatos információk láthatóságának és elérhetőségének fontosságáról. Úgy tűnik, hogy a lakosság élelmiszer ellátási láncokba vetett bizalma drasztikusan megingott. Milyen hatással lesz mindez az élelmiszer nyomon követés rövidtávú jövőjére?
Részletek >A bizalom kiépítése az első kapavágásnál kezdődik. Az élelmiszeripar és élelmiszer termékgyártás origója nem más, mint a termőföld, az állattenyésztés, a gyümölcs- és zöldségtermesztés, mely napjainkban egyre inkább a megújult fogyasztói igények és érdeklődés középpontjába kerül.
Részletek >