Konferencia meghívó
A 3. Digitális kihívások, digitális válaszok online konferencia keretében a digitalizációs stratégiák és megoldások leghatékonyabb útjait mutatjuk be szakértő előadóink segítségével az ellátási láncok minden szereplőjének hasznos ötleteket adva a fejlődéshez.
Részletek >Ha a teljes ellátási lánc kibocsátásának csökkentésére helyezzük a fókuszt, akkor ez jóval egyszerűbbé fogja tenni azt, hogy az egyes vállalkozások szintjén hozott klímaintézkedések hatékonyabbá válhassanak - mutatta ki a World Economic Forum (WEF) kutatása.
Részletek >Jóval azután, hogy a pandémia és egyéb fennakadások végzetes csapást mértek a szűk ellátási láncokra, a fogyasztási cikkek (CPG) gyártói nem ok nélkül eltökéltek abban, hogy a rugalmassághoz szükséges láthatóságot növeljék. A Gartner kutatói megállapították, hogy a digitális ellátási lánc stratégia két legfontosabb üzleti mozgatórugója jelenleg az ügyfélélmény javítása (97%) és a költségek csökkentése (98%).
Részletek >Az élelmiszer-biztonság legmagasabb szintje az ellátási-lánc átláthatósága. Az élelmiszer-biztonsággal és az ellátási lánccal kapcsolatos jelenlegi kihívások középpontjában a láthatóság hiánya áll.
Ha körülnézünk akár otthon, vagy irodánkban, elérhető közelségben is biztosan találunk legalább 3-4 vonalkódot különböző tárgyakon, termékeken. A vonalkódok szélesebb körű használata erősebbé teszi a globális ellátási láncokat, és fokozhatja a szociális és környezetvédelmi adatok ellenőrzésének képességét.
Részletek >Az ellátási lánc láthatóság nem jelent mást, mint annak képességét, hogy pontosan tudjuk, mi zajlik az ellátási láncunkban. A megtévesztően egyszerű jelentés ellenére ezt egyáltalán nem könnyű elérni. Az elmúlt néhány évben számos szervezet tapasztalt nem tervezett ellátási lánc zavarokat rendkívüli időjárás, természeti katasztrófák, gyártüzek vagy más formában jelentkező, az ellátási lánc rendes menetét gátoló eseményeket.
Részletek >2020. március 11-én mondta ki a WHO, hogy a covid-19 vírus pandémiává nőtt. Egy év távlatából visszatekintve, a dolgok nem túl sokat változtak. Egész vállalkozások dolgoznak ma is otthonról, hogy nagyobb biztonságban működhessenek. A cégek tulajdonosai egyre inkább a technológia irányába fordulnak, hogy megoldják a járvány alatt felerősödött problémákat az ellátási folyamatokban.
Részletek >Mit javasolnak az ellátási lánc két elengedhetetlen elemének – a gyártásnak és az elosztásnak – hatékony összekapcsolására Ausztráliában? Erről szól Travis Erridge a TM Insight ügyvezetőjének és egyik alapítójának alábbi cikke.
Részletek >A globális ECR szervezet közzétette és megosztotta a GS1 szervezetekkel azt az útmutatót, amelyet olaszországi logisztikai szolgáltatókkal és vállalatokkal állítottak össze. A 24 legjobb gyakorlatot több mint 100 ellátásilánc vezető, tudósok és iparági szakértők véleménye és tapasztalatai alapján gyűjtötték egybe, azzal a céllal, hogy a szállítási tevékenység kapcsán a járványügyi kockázat csökkentésében segítse a cégeket.
Részletek >Napjaink globális piacán minden üzleti vállalkozásnak szüksége van nagyobb transzparenciára, hogy kielégítse mind a fogyasztói, mind pedig az iparág által megfogalmazott igényeket. De az ellátási lánc átláthatósága kapcsán sajnos nem igaz az, hogy ugyanaz a megoldás minden szereplőnek megfelel. Cikkünkben bemutatunk háromféle megközelítést, ahogyan a transzparencia elérhető.
Részletek >Az új GS1 szabvány a termékazonosítók hitelesítésére szolgáló, ún. könnyített üzenetszabvány, mely lehetővé teszi majd az ellátási láncokban résztvevő partnereknek, hogy ellenőrizzék, vajon az éppen náluk lévő termék alkalmas-e a további értékesítésre.
Részletek >