Az élelmiszerpazarlás több módon is elkerülhető lenne: az egyik a gyártók és kereskedők részéről a helyes nyomonkövetési gyakorlat, melyben a GS1 szabványai az Ön segítségére is lehetnek. A hatékony nyomon követés biztosíthatja, hogy a termékeket a felhasználhatóság határain belül tudják értékesíteni a gyártók, kereskedők, ezzel is csökkentve az élelmiszerhulladék mennyiségét.
Részletek >Kínában a borfogyasztás növekedésével a hamisítók is megjelentek a szektorban, komoly károkat okozva a minőségi bortermelőknek és értékesítőknek. A VeChain és a D.I.G. által közösen kifejlesztett, blockchain-alapú Bor Nyomonkövetési Platform bevezetésének második szakaszában a neves ausztrál Penfolds Bin 407 Cabernet Sauvignon bora is felkerült az alkalmazásba.
Részletek >Irányt váltanak a magyarországi élelmiszergyártók. Átalakul és nevet vált – hogy célkitűzéseit jobban tükrözze – a mintegy 500 hazai élelmiszeripari céget tömörítő szakmai szervezet, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége. Az összesen 1800 milliárd Ft bruttó termelési értéket előállító hazai élelmiszerfeldolgozó vállalatot képviselő szervezet mostantól Felelős Élelmiszergyártók Szövetségeként működik tovább, tevékenységében pedig kiemelt helyre kerül a fogyasztókkal folytatott párbeszéd, melynek első lépéseként Hello Food néven új országos programot is indít a szervezet.
Részletek >Újabb mérföldkőhöz érkezett az Agrárminisztérium, az Élelmiszerlánc-felügyelet és az Állatorvostudományi Egyetem közötti együttműködés, amelynek célja a magyar állategészségügy, a magyar agrárium és ezáltal a magyar vidék sikere – emelte ki Dr. Bognár Lajos főállatorvos, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelőshelyettes államtitkára szerdán az Állatorvostudományi Egyetem Digitális Élelmiszerlánc Oktatási, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Intézet, az Agrárminisztérium és a Digitális Jólét Program között létrejött együttműködési megállapodások ünnepélyes aláírásán.
Részletek >Már jelentkezhet 2021 januárjában induló képzésünkre! GS1 nyomonkövetési szakértőként versenyképes és értékes, nemzetközi innovációkon alapuló szaktudást sajátíthat el, megszerezve azokat a széles körű ismereteket, mellyel a különböző vállalkozásoknál a helyes nyomonkövetési gyakorlat megtervezését, a hatékonyabb folyamatok kialakítását és megszervezését koordinálhatja. Csatlakozzon a 2021. január 14-én induló csoportunkhoz!
Részletek >A Land O’Lakes egy mezőgazdasági termelők tulajdonában álló globális szövetkezet, amely csaknem 4000 taggal – tejfeldolgozókkal, mezőgazdasági termelőkkel és mezőgazdasági kiskereskedőkkel dolgozik. A tevékenységük kiterjedt logisztikai hálózat összehangolt működését igényli, ezért döntöttek a GS1 szabványok bevezetése mellett.
Részletek >A GS1 szabványait nagyon sok szektorban alkalmazzák. Új-Zélandon egy nagyon különleges termék, a szarvasagancs-bársony értékesítési folyamatában vezették be a GS1 megoldásait a nyomonkövethetőség, az eredetiség védelme és az ellátási lánc hatékonyabbá tétele érdekében.
Részletek >Az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és Eredetvédelmi Főosztálya és a GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. ezúton tisztelettel meghívja Önt a Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform 2019-ben induló két új munkacsoportjához való csatlakozásra, valamint az új munkacsoportok Nyitókonferenciájára, melyre 2019 október 22-én 10:00 órától kerül sor az Agrárminisztérium Kupolatermében.
Részletek >A GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. az Erba 96 Kft. és a Blockchain Competence Center Kft. közös pályázatot nyújtott be a CEF eDelivery megoldáson alapuló, az élelmiszeripari ellátási láncok üzleti tranzakcióit kiszolgáló szolgáltatás kifejlesztésére. A fejlesztés, mely a GS1 szabványokat ötvözi az eDelivery platformmal és a Blockchain alapú nyilvántartással, támogatást kapott az Európai Uniótól.
Részletek >A világ egyik piacvezető élelmiszerkereskedelmi vállalkozása, az Auchan úgy döntött, hogy kiaknázza a blockchain-alapú technológiában rejlő lehetőségeket legújabb innovációja, egy élelmiszer nyomonkövetési applikáció bevezetése kapcsán.
Részletek >