2020. szeptember 24-én került megrendezésre a Magyar Egészségügyi Felhasználói Csoport őszi ülése. Az online eseményen közel 120 résztvevő képviseltette magát a hazai egészségügyi szektorból, beleértve a hatósági, ipari és egészségügyi intézményi szereplőket.
Három fő témakör került ismertetésre és megvitatásra, valamint ezekkel kapcsolatos érdekes előadások hangzottak el:
- Ráfordítás alapú adatgyűjtés és a központi cikktörzs fontossága;
- Orvostechnikai iparágat érintő MDR rendelet;
- Gyógyszerhamisítás elleni küzdelem újabb kihívásai.
Rásky László (Orvostechnikai Szövetség, főtitkár) betekintést adott az EMMI egészségügyi intézményeiben a dologi kiadások elmúlt évi alakulásába, amely jó alapot adott Láng Róbert (ÁEEK, szakmai vezető) előadásához a központi ágazati cikktörzs létjogosultságáról és a kormányzati szándékokról.
Ezt követően Czérna Ildikó (CompuTREND, készlet csoportvezető) számolt be a pandémia alatt felállított „COVID cikktörzs” tapasztalatairól.
Az első blokkot egy kerekasztal beszélgetés zárta, ahol a résztvevők (Láng Róbert - ÁEEK, Horváth Tamás - CompuTREND, Dr. Vácity József - Markhot Ferenc Kórház, Krázli Zoltán - GS1 Magyarország) a ráfordítás alapú adatgyűjtésről és a központi ágazati cikktörzsben rejlő lehetőségekről cseréltek véleményt.
Az ülés 2. blokkját Dr. Szerdi Kornél (OGYÉI, főosztályvezető) nyitotta, és felhívta az orvostechnikai ágazat figyelmét a közelgő MDR Rendelet indulására (további információért: https://gs1hu.org/iparagi-megoldasok/egeszsegugy/orvostechnikai-eszkozok ), amelyre történő felkészülés nagy terhet ró az ágazat összes képviselőjére. Azt, hogy milyen konkrét kihívásokkal szembesülnek a gyártók az UDI felkészülés során, Bertók Anikó (OncoTherm, QA manager) mutatta be egy valós gyártói példán keresztül.
A GS1 Magyarország kollégái a szabványszervezet által nyújtott támogatási lehetőségekről tartottak előadást. Bém Szilvia a nyár folyamán elérhetővé vált szolgáltatásról, a SzabványMenedzser szoftver UDI moduljának fő funkcióiról és a gyártók tapasztalatairól számolt be (Bővebb információ: https://gs1hu.org/udi-szoftver ). Suppán Anna pedig bemutatta az egészségügynek készült legfrissebb útmutatót a termékazonosító (GTIN) számok kiadásának szabályairól (https://gs1hu.org/rolunk/hirek-esemenyek/frissitett-gtin-szamkiadasi-utmutato-segiti-egeszsegugyi-szektort), illetve gyakorlati példákon keresztül szemléltette azokat.
A 3. blokkban Dr. Panker Ádám (OGYÉI, hamisítási koordinációs szakreferens) beszélt a gyógyszerhamisítás elleni irányelv (FMD, https://gs1hu.org/iparagi-megoldasok/egeszsegugy/gyogyszer-nyomon-kovetes ) hatásairól a pandémia alatt. Ezt követően Dr. Ilku Lívia (HENT, gyógyszerhamisítás elleni munkacsoport vezető) mutatta be a HENT munkásságát és eredményeit. A blokkot Hernádi Gábor (EDITEL Hungary, sales manager) zárta előadásával, az elektronikus kommunikáció (EDI) által nyújtott lehetőségekről és hasznokról, amelyek nem csak a gyógyszer-, de minden egyéb ellátási láncban realizálhatók.
Az előadások az alábbi weboldalon elérhetők:
https://gs1hungary.atlassian.net/wiki/spaces/MEFCS/pages/1724743685/2020.09.24.+Magyar+GS1+Eg+szs+g+gyi+Felhaszn+l+i+csoport+l+s
Ha a jövőben is szeretnének értesülni a Felhasználói csoport eseményeiről, illetve csatlakoznának valamelyik munkacsoportunkhoz, kérjük töltsék ki az alábbi linken található regisztrációs űrlapot:
https://gs1hu.org/iparagi-megoldasok/egeszsegugy/egeszsegugyi-felhasznaloi-csoport
Kérdése esetén forduljon bizalommal a GS1 Magyarország munkatársaihoz:
Horváth-Hankó Christine egészségügyi szektor menedzser | Krázli Zoltán implementációs igazgató | Suppán Anna egészségügyi szakértő |
+36 30-162-6782 | +36 30-740-6526 |