Akkor Önnek GS1 vonalkódra lesz szüksége! Miért van szükség a GS1 licencrendszer keretében generált vonalkódokra és ezek hogyan szerezhetők be?
Akkor Önnek GS1 azonosítókra lesz szüksége. Ha Ön az Amazonon szeretné belistázni termékeit, a legtöbb termékkategóriában egy termékazonosítót is kérni fognak Öntől, ez a GTIN szám.
A márkázott termékek feltöltéséhez ma már előírás a GS1 azonosító!
Az eBay-en tervezi termékei értékesítését?
Segítünk az új termékazonosítási előírások teljesítésében.
Önnek termékei belistázásakor GTIN számra lesz szüksége. A Google számára a hiteles és érvényes GTIN segít, hogy pontosan tudja, mi is az Ön eladásra váró terméke.
* A GS1 Magyarországgal, mint a globális GS1 szervezet kizárólagos, hivatalos hazai képviseletével kötött érvényes licenc szerződés keretében kapott GS1 Cégprefix, melyből a GTIN szám képezhető.
Akár az Amazonon, vagy az eBay-en szeretnénk kereskedni, először is azonosítani szükséges a termékeinket egy egyedi és jogszerű* GS1 azonosítóval, amit Globális Kereskedelmi Áruazonosító számnak hívunk, röviden GTIN-nek. Ezt a számtípust több mint 40 éve alkalmazzák a hagyományos kereskedelemben világszerte a termékek azonosítására – egyszerű őket felfedezni a termékeken található vonalkód alatti számsorként.
A termékazonosítókat a GS1 Magyarországtól kapott számtartományból képezve, egészen biztosak lehetünk abban, hogy valóban a világon egyedi azonosítót fogunk kapni, mely ettől kezdve a mi cégünkhöz és termékünkhöz köthető. Megadva ezzel azt a biztonságot, hogy a termékeink mással össze nem téveszthetőek lesznek az online világban is.
Vigyázat! A GS1 szabványrendszer részét képezik az ún. 2-es kódok is. Az azonosítószám felépítése megfelel a GTIN szám felépítésének (EAN-13-as kód) ám ezek a számok kizárólag belső, zárt rendszerekhez alkalmazhatók, a nyitott ellátási láncokban és az online értékesítésben nem! Ennek oka, hogy a belső rendszerekben akár több cégnél is előfordulhat ugyan az a 2-essel kezdődő szám, így ha az online értékesítésben ezt a számot használná mindkét cég, akkor az adott számhoz a fogyasztó több, egymástól teljesen eltérő terméket is találhatna az interneten, ami bizalmatlanságot kelt, negatívan befolyásolja a vásárlási hajlandóságot és mindenképpen rontja mindkét cég üzletét. Az online értékesítéshez kizárólag globálisan egyedi, jogszerű GTIN számok használata ajánlott!*
A szabványos termékazonosítási megoldás alkalmazása az első lépés ahhoz, hogy csatlakozzon ahhoz a több mint kétmillió vállalkozáshoz, amelyek már használják a GTIN-t, és a GS1 rendszer más elemeit világszerte. Emiatt fordulhat elő, hogy ha más üzleti partnereken keresztül is értékesít, a vásárlók valószínűleg keresni fogják a termékén a GTIN számot, hogy biztosak legyenek benne, valóban a vágyott terméket találták meg.
Amikor partnerként csatlakozik a GS1 Magyarországhoz, a licenc szerződés keretében egy egyedi ún. Cégprefix-et kap tőlünk. Ettől kezdve képes lesz globálisan egyedileg azonosítani a termékeit és még nagyon sok mást is.
Tudjon meg többet a GS1 Cégprefix igénylés menetéről! Kattintson ide!
* A GS1 Magyarországgal kötött érvényes licenc szerződés keretében hivatalosan kapott GS1 Cégprefixből képzett GTIN szám.
A GS1 SmartSearch megkönnyíti a vásárlóknak, hogy megtalálják, összehasonlítsák és megvegyék az általuk igényelt termékeket online. A megoldás lehetővé teszi, hogy a weboldal-, és webshop tulajdonosok részletes információkkal szolgáljanak egy-egy termékről, nem csak a fogyasztók számára, de a gépek számára érthető, értelmezhető módon is.
A GS1 SmartSearch alkalmazásával a webshop tulajdonosok képessé válnak arra, hogy egyegyedi termékazonosítót, a GTIN-t kulcsként használják és összekössék a termékekkel kapcsolatos attribútumokkal, vagyis a termékinformációk strukturált verziójával. Ez teszi lehetővé az internetes keresőmotoroknak, hogy pontosabban indexeljék az adott oldalt, vagyis egyértelműen és könnyen azonosítsák a terméket és a termékinformációkat.
A GS1 SmartSearch szabványt a schema.org közösséggel egyetértésben és a vezető keresőmotor rendszerekkel (ld.: Google) együttműködésben alkottuk meg, nem utolsó sorban alapul véve partneri körünk, felhasználóink igényeit is. A schema.org már meglévő szótárára építve a GS1 SmartSearch kiterjesztette azon attribútumok körét, melyekkel a márkatulajdonosok és kereskedők jellemezni tudják termékeiket az online oldalakon, a keresőmotorok számára is érthető módon, hasonlóan ahhoz, ahogyan a fizikai világban is teszik a csomagoláson feltüntetett adatokkal és GS1 szabványok alkalmazásával.
A strukturáltadat egy olyan formátumban készülő szöveges tartalom, ami a számítógépek és a keresőmotorok számára könnyen olvasható. Általában egy webshop termékoldala úgy épül fel, hogy az az emberek számára legyen jól olvasható, könnyen áttekinthető. Ez azonban kihívást jelent a gépek számára. Példaként ha egy mosógép képe és neve mellett azt látjuk, hogy 1500 f/p, általában tisztában vagyunk vele, hogy ez a dob fordulatszámára utal percenként. Egy keresőmotor számára ez azonban ebben a formában értelmezhetetlen adat.
A strukturált adat ezzel szemben “név – érték párokat” hoz létre, vagyis a termékoldalát kiegészíti egy tulajdonsággal (attribútummal), ez a “percenkénti fordulatszám”, és ehhez párosítja az értéket, vagyis az 1500 f/p-t. Így már a keresőmotor is érteni fogja a lényeget és a releváns keresésekre nagyobb számban és jobb helyezéssel fogja tudni szerepeltetni az adott terméket.