Az új, internet kapcsolattal működtethető, felhő-alapú (Cloud technológiára épülő) szolgáltatásunk nem csak segít átlendíteni Partnereinket a szabványalkalmazás kezdeti nehézségein, de megoldást jelent számos üzleti adminisztrációs feladat gyors és egyszerű elvégzésére.
Megoldást nyújt:
Az alkalmazásba vételhez nem szükséges:
Agropharma Plus Kft.
"Egy helyen van minden. Könnyű a használata, bárhonnan elérhetem."
Borbora Kft.
"Egyszerűen kezelhető, gyors szolgáltatás."
Gold Consulting Szociális Szövetkezet
"Teljesen átlátható ügyfél barát felhasználói felület."
Kemoinvent Kft.
"Bár bonyolult a rendszer, nagyon segítőkész volt az ügyfélszolgálat, így sikerült vonalkódokat generálnom."
Monoki Péter E.V. Asalite
"Az új rendszert nagyon nehezen szoktam meg, kollégáik türelmesen segítettek, minden kérdésemben így sikerült a program egy részét már elsajátítanom."
Monsun Kft.
"Rugalmas és folyamatos a fejlesztés."
Swiss Made Technology Kft.
"Korrekt, segítőkész, türelmes ügyfélszolgálat."
Szent Márton Pincészet Kft.
"Gyors, pontos, megbízható és felhasználóbarát felületen tudok dolgozni. Ha kérdésem van, a segítségükre mindig számíthatok."
Szignál Kft.
"Egyszerű, érthető, gyors a használata. Minden segítséget megkaptam a GS1 operátorától. Segítségével, szaktudásával gyorsan kialakítható volt a vonalkód-rendszer, amely a vonalkódok ellenőrzésére is kiterjedt. Minden elismerésem érte.”
Szlávi Péksütemények Kft.
"Egyszerűbb, gyorsabb, átláthatóbb.”
Szvetenay Kft.
"A legfontosabb, hogy bármilyen platformon használható! Az előd csak Windows alatt futott!"
Török és Társai Tömítésgyártó és Szolgáltató Kft.
"Pontos magyarázat a felület használatához, illetve rugalmas tervezés."
A SzabványMenedzser szolgáltatás legnagyobb előnye, hogy gyorsan és könnyen alkalmazásba vehető, hiszen minden olyan tudást összegeztünk benne, amire a különböző iparágak ellátási láncaiban résztvevő vállalkozásoknak szüksége lehet a szabványalkalmazás azonnali elindításához.
A GS1 Magyarország új és régi partnerei hozzáférést kapnak a szolgáltatás START csomagjához. Erről e-mailben értesítjük GS1 Kapcsolattartóinkat.
A platformon néhány kattintással új azonosító számokat képezhet termékeire, raklapjaira, telephelyeire, eszközeire, dokumentumaira. A Szabványmenedzser rendszerében nem csak a leggyakrabban alkalmazott GLN (Globális helyazonosító szám) és GTIN (Globális kereskedelmi áruazonosító szám) képzésére van lehetőség, hanem a GS1 által a különböző célokra ajánlott további, ún. azonosító kulcsok is létrehozhatóak (pl.: SSCC, GDTI, GIAI, stb.).
A rendszer lehetőséget biztosít a kapcsolódó adatok nyilvántartására, biztonságos tárolására, folyamatos hozzáféréssel.
A GS1 szabványos vonalkódok és 2D kódok tekintetében is teljes körű segítséget nyújt a szolgáltatás. Akár lineáris EAN-13, EAN-8 vagy GS1 DataBar vonalkódokra, akár a nagyobb csomagolási egységek azonosítására szolgáló GS1-128 kódra, vagy a több információt hordozó GS1 DataMatrix-ra, GS1 QR kódra van szüksége, ezeket mind könnyedén generálhatja a Szabványmenedzser platformon.
A vonalkód jelképeket nyomdai minőségben exportálhatja a rendszerből, ahogyan a termékekhez köthető legfontosabb üzleti adatokat is előkészítheti partnereivel történő megosztásra. A kereskedők által elvárt legfontosabb címkesablonok már elérhetőek a rendszerben ezzel is könnyítve a szabályos címkék kialakítását.
A régi és új partnereinknek 2019. január végétől rendelkezésre bocsájtott SzabványMenedzser START csomag tartalmazza mindazon alapvető funkciókat, melyek a termékazonosításhoz, a vonalkódos jelöléshez és az üzleti adatok biztonságos nyilvántartásához adnak hasznos és hatékony eszközt.
Társaságunk 2020. május 27. napjával kezdődően az ún. DIGITÁLIS szolgáltatási csomaghoz és így a csomag részét képező szolgáltatásokhoz felhasználási jogot a továbbiakban nem biztosít a Partnerek részére, e szolgáltatáscsomagot határozatlan időre kivezeti a szoftver csomagkínálatából.
A GS1 SzabványMenedzser egy olyan komplex, internet-alapú szolgáltatás, mely a korábbinál sokkal szélesebb körűen támogatja a GS1 Partnereket a GS1 szabványos megoldások bevezetésében, valamint a bennük rejlő lehetőségek kiaknázásában. Vegye igénybe új szolgáltatásunkat már januárban!
Elérhetővé vált a SzabványMenedzser szolgáltatás második csomagja is, az UDI csomag, mely az egészségügyben érintett Partnereinknek segít megfelelni az Európai Unió orvostechnikai eszközökre (2017/745 - MDR), illetve in vitro diagnosztikai orvostechnikai eszközökre (2017/746 - IVDM) vonatkozó hatályos rendeletei szerinti új termékazonosítási- és vonalkód jelölési (UDI rendszer) elvárásoknak, kötelezettségeknek. Kövesse weboldalunkat és Egészségügyi hírlevelünket, hogy az első között értesüljön olyan újdonságainkról, mint az UDI modul indulása vagy más hasznos egészségügyi témák.
Bővebb információ az UDI csomagról
Ha szeretne több ismerettel rendelkezni az UDI keretrendszerről, vegyen részt UDI webinarunkon!
A GTIN azonosító számok és a hozzájuk tartozó termék információk nyilvántartását jelenleg támogató GS1 Magyarország számkiadó és nyilvántartó kliens szoftver a jóval teljesebb körű funkciókkal bíró, internet-alapú SzabványMenedzser bevezetésével a jövőben már nem lesz elérhető. Azon GS1 Partnereinknek, akik eddig használták ezt a szolgáltatásunkat, terveink szerint még 2019 első félévében biztosítjuk a korábban is elérhető supportot.
A GS1 Magyarország azon GS1 Partnerei számára, akik rendelkeznek a számkiadó alkalmazás példányaival, online tanácsadással (webinarok formájában) fogjuk segíteni a termékeik és azonosítószámaik zökkenőmentes feltöltését a SzabványMenedzser adatbázisába. Ennek technikai részleteiről mind a weboldalunkon, mind elektronikus levél formájában tájékoztatni fogjuk az érintetteket.
Vegyen részt SzabványMenedzser webinarunkon és tudjon meg minden részletet arról, hogy milyen lehetőségeket kínál Önnek a SzabványMenedzser szolgáltatás!
Kérdéseit az alábbi felületen tudja elküldeni, ahol kollégáink állnak szíves rendelkezésére: Jira Service Desk
Egyéb segítséget az alábbi email címen kérhet: helpdesk@gs1szm.hu
A SzabványMenedzser kezdő vállalkozásoktól a fejlődő, növekvő cégeken át a globális hálózati megoldások alkalmazását tervező nagyvállalatokig biztosítja az adott fejlődési szinthez szükséges támogatást a szabványalkalmazáshoz.
A szoftver optimális működésének elérése érdekében, a szoftver telepítése során aktív internet kapcsolattal és megfelelő tűzfal beállítással kell rendelkezni.
A webalkalmazást a GS1 Magyarország Nonprofit Zrt. azon partnerei használhatják, akik rendelkeznek érvényes GS1 Rendszer Licenc használati joggal.
A webalkalmazás indulását követően kerül kiküldésre egy aktiváló link minden, a GS1 Magyarország Zrt.-nél már korábban regisztrált, és jelenleg is érvényes GS1 Rendszer Licenc használati joggal rendelkező partnerének, a hivatalosan bejelentett kapcsolattartói e-mail címére.
Újonnan regisztráló, vagy újra regisztráló partnereink a szabályszerűen kitöltött és aláírt Licenc Szerződés megküldését és a kapcsolódó számla kiegyenlítését követően automatikusan megkapják az aktiváló linket tartalmazó emailt a hivatalosan bejelentett email címre.
A kapcsolattartói e-mail címre kiküldött linkre kattintva, vagy a linket a böngészőbe bemásolva, az e-mail címhez tartozó jelszó megadását követően a SzabványMenedzser elérhetővé válik. Fontos, hogy a link, a kiküldéstől számítva 7 napig érvényes.
Amennyiben ezt az időt már túllépte, a linkre kattintás után a rendszer a következő üzenetet írja ki:
„Hozzáférést biztosító aktiváló link érvényessége lejárt, kérjük vegye fel a kapcsolatot a SzabványMenedzser munkatársaival."
Email: helpdesk@gs1szm.hu
Ha a belépéshez szükséges aktiváló linket tartalmazó e-mailt nem kapta meg, kérjük ellenőrizze a Levélszemét (Spam) mappáját is!
Az e-mailt, a partnereinktől utoljára hivatalosan bejelentett Kapcsolattartóhoz, vagy a Kapcsolattartó által a SzabványMenedzserbe regisztrált további személyekhez tartozó e-mail címre küldjük meg.
Amennyiben a Levélszemét mappában sem találta meg az e-mailt, akkor kérjük egyeztesse e-mail címét, és vegye fel a kapcsolatot a Szabványmenedzser munkatársaival:
+36 1 237 7299
Amennyiben Ön már használja a GS1 Magyarország Számkiadó és -nyilvántartó kliens szoftvert, felhívjuk figyelmét, hogy az ahhoz szükséges támogatást már csak 2019. június 30-ig biztosítja a GS1 Magyarország. A GS1 Magyarország számkiadó és -nyilvántartó kliens szoftverben rögzített azonosítók és adatok átvitelét a SzabványMenedzserbe úgy teheti meg, hogy a számkiadó szoftver adatbázisát kimásolja és a SzabványMenedzser Helpdesk oldalon (ezt az oldalt csak a belépést követően fogja tudni elérni) feltölti. Ezt követően a SzabványMenedzser Helpdesk munkatársai megfelelő formátumban ugyanezen az oldalon hozzáférhetővé teszik az Ön számára a SzabványMenedzserbe már feltölthető fájlt. Nagyon fontos, hogy ezt követően már csak a SzabványMenedzserben kezelje azonosítóit és adatait, és ne használja a továbbiakban a számkiadó szoftvert!
A belépés folyamata a SzabványMenedzser jobb felső sarkában lévő Belépés gomb segítségével indítható el. A belépéshez az elsődleges GS1 Kapcsolattartóhoz, vagy az elsődleges GS1 Kapcsolattartó által a rendszerbe regisztrált további felhasználókhoz tartozó e-mail cím és jelszó megadása szükséges.
Sikeres belépést követően – amennyiben több cég nevében is rendelkezésre áll belépési jog – azon cég kiválasztása szükséges, amelynek nevében kívánja használni a SzabványMenedzsert.
A kiválasztott cég jogosultságainak engedélyezéséről tájékoztató email is kiküldésre kerül.
A belépés folyamatának utolsó lépése a SzabványMenedzser Üzletszabályzatának, a GS1 Magyarország Adat- és Információvédelmi Szabályzatának, a GS1 Számkiadó és -nyilvántartó kliensszoftver használati szabályainak és a HTTP-sütik alkalmazásának elfogadása.
Mivel a GS1 Magyarország partnereire vonatkozóan nincs adat-visszajelentési kötelezettség, az azonosítók és az azokhoz rendelt adatok nyilvántartása a partner felelőssége. Ezért a SzabványMenedzser használatának megkezdésekor az elsődleges feladat a korábban kiadott azonosítók és az azokhoz tartozó adatok rögzítése a SzabványMenedzserben. Ez alól kivétel a GS1 Magyarország által központilag kiadott GTIN-8 azonosító, amelyet a GS1 Magyarország nyilvántartásából a SzabványMenedzserbe – a hozzáférés kiadását megelőzően – áttöltünk. Erről bővebben a következő pontban olvashat.
1. Gyűjtse össze és készítse elő az eddig kiadott azonosítókat és a hozzájuk tartozó adatokat!
2. A rögzítés során a SzabványMenedzser alapbeállítás szerint automatikusan és számsorfolytonosan adja ki az azonosítókat, ezért a korábban kiadott azonosítók rögzítéséhez ezt át kell állítani manuális rögzítési módra.
3. Figyelembe kell venni, hogy azokat az azonosítókat is rögzíteni kell a SzabványMenedzserben, amelyeket a szervezet korábban kiadott és használt, de a SzabványMenedzser használatának megkezdésekor már nem használhatóak a GTIN számkiadás szabályai szerint. Ezeket a SzabványMenedzserben "Visszavont" státuszra kell átállítani. Amennyiben ez nem történik meg, a SzabványMenedzser újra ki fogja adni ezeket az azonosítókat, így olyan duplikáció jön létre, amely ellentmond a számkiadás szabályainak, illetve a későbbiekben üzleti problémákat és többletköltségeket okoz.
4. Az így felvitt rekordok "Piszkozat" státusszal kerülnek be a SzabványMenedzserbe, így ezeket jóváhagyni és/vagy véglegesíteni kell. Mielőtt ezt megteszi a felhasználó, nagyon fontos az adatok ellenőrzése, mert a véglegesítést követően nincs lehetőség azok módosítására!
A GS1 Magyarország által központilag kiadott GTIN-8 azonosító, amelyet a GS1 Magyarország nyilvántartásából a SzabványMenedzserbe – a hozzáférés kiadását megelőzően – áttöltünk. Ezeket a rekordokat a rendszer nem engedi törölni. Tehát, már az Önök rendelkezésére áll a használat megkezdésekor. Ezek az azonosítók „Piszkozat” státusszal kerülnek be a SzabványMenedzserbe, amelyet az arra jogosult felhasználónak véglegesítenie kell. Ezt a következő lépésekkel teheti meg:
1. Ellenőrizze az adatokat!
2. A GTIN-8 azonosító számhoz több, kötelezően kitöltendő adatmező tartozik, ameddig ezek nincsenek kitöltve, addig nem lehet véglegesíteni.
3. Azokat a GTIN-8-hoz tartozó adatokat, amelyeket a GS1 Magyarország nyilvántartásából importáltunk a SzabványMenedzserbe, annak felületén nem lehet szerkeszteni. Ezért, amennyiben ilyen adatmezőt kell módosítania, vagy kitöltenie, akkor módosítási vagy kiegészítési igényét a GS1 Magyarország Ügyfélszolgálatánál kell jeleznie annak érdekében, hogy nyilvántartásaink összhangban maradjanak. Ezt követően a GS1 Magyarország frissíteni fogja a SzabványMenedzsernek átadott adatokat, és így azokat, amennyiben nem kíván további adatokat rögzíteni az adott GTIN-8 azonosítóhoz, véglegesíteni lehet.
4. Vegye figyelembe, hogy nem csak a GS1 Magyarország nyilvántartásából importált adatok kötelezőek, hanem a felületen kitöltendő adatmezők között is megjelennek ilyenek!
5. Utolsó lépésként véglegesítse a rekordot vagy a GTIN lista nézetben vagy a szerkesztő nézetben. A listában az adott rekordot kiválasztva a „Státusz” panelgombra kattintva változtathatja meg a kiválasztott elem státuszát. A szerkesztő nézetben szintén elérhető ez a „Státusz” panelgomb.