GLN - Globális helyazonosító szám
Global Location Number
Minden szervezet, amely regisztrált valamelyik GS1 Tagszervezetnél és érvényes cégprefixszel rendelkezik, jogosult GLN számmal fizikai helyeket azonosítani. Tehát lehetőség van saját GS1 Cégprefixből olyan GLN fizikai helyazonosító számok képzésére, amely számok a vállalat valamely fizikai helyét, lokációját azonosítják.
A GLN szám típusai
A GS1 szabványrendszerében a GLN szám fizikai és digitális helyek, funkcionális egységek, valamint jogalanyok azonosítására szolgál.
Fizikai helyek azonosítása GLN számmal
A GLN szám 13 karakter hosszú azonosítókulcs, felépítése nagyon hasonlít a GTIN száméhoz. A GS1 GLN azonosító szám GS1 Cégprefixből, helyreferencia számból és egy ellenőrző számból áll. A GS1 Cégprefix és a helyreferencia együtt 12 számjegyből áll. A helyreferencia számot egy sorszámnak tekinthetjük. Azt, hogy a 12 számjegyből ezek milyen mértékben osztoznak, minden esetben az igényelt cégprefix hossza határozza meg. A 13. karakter minden esetben az ellenőrző szám, amely egy algoritmus alapján számolt numerikus számjegy. Ezt a vonalkód olvasó automatikusan ellenőrzi, biztosítva, hogy a szám helyesen legyen felépítve. A lenti ábra a GLN struktúráját 7 jegyű cégprefixszel szemlélteti.
Hol használunk GLN azonosító számokat?
Kérdése esetén forduljon bizalommal a GS1 Magyarország munkatársaihoz: