A Nemzeti Élelmiszer Nyomonkövetési Platform célja a hazai élelmiszeripari vállalkozások helyzetbe hozása az európai piacon, nyomon követési rendszereik, üzleti kommunikációjuk és fogyasztói marketing eszköztáruk európai szintre emelésével. A Platform keretében nemzetközi azonosítási, kommunikációs és nyomon követési szabványok és azokra épülő, korszerű, internet-alapú és mobiltechnológiát alkalmazó megoldások bemutatását valósítják meg széles körben. A Platform munkáját a különböző ágazatok szerinti szakmai munkacsoportok keretében kezdte meg, melyeket a NÉBIH és a Földművelésügyi Minisztérium munkatársai vezetnek.
Bővebben az első 2 éves időszakban lezajlott munkáról alábbi cikkünkben olvashatnak:
https://gs1hu.org/rolunk/hirek-esemenyek/sikeresen-zarult-a-nenyp-program
A Platform az első 2 éves működését összesen 5 alszektorra - tej és tejtermék; bor és pálinka; hal; hús; zöldség és gyümölcs - specializáltan összeállított részletes nyomonkövetési útmutatók kialakításával zárta, melyek alábbiakban egységesített szerkezetben letölthetők.
Az összesített útmutató az általános fejezeteket követően, önálló alfejezetekben bemutatják az egyes alszektorok ellátási láncainak felépítését, annak jellemző szereplőit, majd pedig a szereplők szemszögéből részletezik a szabványalkalmazásban rejlő lehetőségeket az adott típusú piaci résztvevő számára, figyelembe véve az érintettek jogszabályi kötelezettségeit, valamint a bevezetés lépéseit is.
![]() |
A képzés az agrárágazat és élelmiszeripar bármely szegmensében tevékenykedő vállalkozóknak és az ilyen vállalkozásoknál dolgozó, minőségbiztosításért, nyomon követésért felelős munkatársaknak szól. A nyomon követés ezen ellátási láncok minden szereplőjének jogszabályi kötelezettsége. Az alapismereteken túl, nemzetközi és hazai kitekintéssel, számos gyakorlati példa megismerésével bővíthetik tudásukat a GS1 globális szabványainak hatékonyságot és átláthatóságot biztosító megoldásairól.