A mai kor tudatos fogyasztója, mielőtt megvásárol egy élelmiszert, már nem csak az összetevőire kíváncsi, hanem egyre inkább arra is, hogy az annak alapjául szolgáló állatok, növények, milyen körülmények között kerültek tenyésztésre és termesztésre.
A bizalom kiépítése valójában az első kapavágásnál kezdődik.
Számos kutatás támasztja alá, hogy vásárlók sokkal nagyobb eséllyel döntenek egy olyan termék megvásárlása mellett, melyről a termesztési-tenyésztési és a feldolgozási szakaszról is szerezhetnek információkat, szemben egy másik termékkel, amellyel kapcsolatban ezek az adatok nem elérhetőek a számukra. Előbbit a könnyen hozzáférhető, széles körű tájékoztatás következtében ugyanis sokkal megbízhatóbbnak ítélik meg.
Napjainkban még tartja magát az a rossz gyakorlat, hogy a cégek feleslegesen magas költségigényű, egyedi rendszereket fejlesztenek a nyomonkövetési előírásoknak történő megfelelés érdekében, melynek a legnagyobb vesztesei éppen ők maguk lesznek a jövőben.
Az emberi életet akár halálos veszéllyel is fenyegető, a termesztés, tenyésztés vagy a gyártás során az élelmiszerekbe kerülő rossz minőségű vagy szennyezett alapanyagok egyaránt követelhetnek emberéleteket és egyúttal jelenthetik egy addig sikeres vállalkozás vesztét. Nem véletlen, hogy az Európai Unió egyre szigorúbb jogszabályokkal teszi egyértelművé, hogy a termékek nyomon követése az ellátási lánc legelejétől – a farmoktól, gyártás helyétől – a fogyasztó asztaláig kell, hogy terjedjen.
GS1 nyomonkövetési szakértőként versenyképes és értékes, nemzetközi innovációkon alapuló szaktudást sajátíthat el, megszerezve azokat a széles körű ismereteket, mellyel a különböző vállalkozásoknál a helyes nyomonkövetési gyakorlat megtervezését, kialakítását és bevezetését koordinálhatja.
Számos sikeres fejlesztés eredménye támasztja alá, hogy ha a cégen belüli rendszerek a nyílt ellátás lánc legelterjedtebb kereskedelmi szabványrendszerére, a GS1 szabványokra épülnek, akkor nem csak sokkal egyszerűbben és költséghatékonyabban vezethetők be egy vállalkozáson belül, de lehetővé teszik az üzleti partnerek között is a gyors és harmonizált kommunikációt.
Mindez hozzájárulhat, hogy kritikus esetben az egész ellátási lánc rövid időn belül, célzottan és minimális bevételi veszteségekkel reagáljon, megvédve a fogyasztók egészségét és az érintett cég jó hírét és jövőjét egyaránt.
Képezze magát, vagy munkatársát nyomonkövetési szakértővé és segítse saját vállalkozása vagy akár több vállalkozás nyomonkövetési rendszerének megtervezését és fejlesztését!
A képzésre várjuk:
A képzésre maximum 15 fő jelentkezését fogadjuk el, így jelentkezzen még ma!