A költségcsökkentés egyik lehetséges területe a vállalatoknál a logisztikai folyamatok korszerűsítése, amelyek egy erre a célra kifejlesztett, régóta ismert vonalkód jelölés bevezetésével automatizálhatók. A logisztikai címke és rajta a GS1-128 vonalkód jelkép bevezetésével kevesebb időráfordítás mellett a manuális áruátvételből fakadó emberi hibák is jelentősen csökkenthetők.
A kereskedelmi termékek gyűjtőegységeinek és logisztikai egységeinek gyors és pontos átvétele, valamint nyomon követhetősége érdekében a logisztikai folyamatokat célszerű mindinkább automatizálni. A beszállítótól érkező egységek adatainak automatikus rögzítését a belső informatikai rendszerbe a vonalkódok teszik lehetővé. A kód a logisztikai egység egyedi azonosítója mellett (SSCC) az egységet alkotó termék azonosító számát (GTIN), illetve fontosabb kiegészítő adatait is tartalmazhatja. Mindezen információk az ún. logisztikai címkén foglalhatók össze és tüntethetőek fel.
A GS1 szabványrendszer logisztikai célra kifejlesztett elemei az SSCC szállítmányazonosító szám illetve a GS1-128 vonalkód jelkép. Ezek feltüntetését a szállítmányokon a GS1 Logisztikai címke segíti. A szabványos megoldások alkalmazásával a kereskedelmi- és logisztikai folyamatok hatékonysága nő. Még eredményesebb, ha az egyes beszállítóktól azonos adat- és kódtípusokkal ellátott címkék érkeznek, hiszen így a folyamatok egységesíthetőek és automatizálhatóak.
A GS1 logisztikai címke, illetve azon az SSCC szám és a GS1-128 vonalkód alkalmazása nem újkeletű, hazánkban is sok vállalat alkalmazza már.
A vállalatok a szállítmányazonosító szám illetve a logisztikai címke bevezetésével gyorsabb és pontosabb áruátvételt, a szállítási reklamációk csökkenését, a raktárak és tárolóhelyek hatékony kihasználását, a termékek naprakész készletnyilvántartását, illetve pontos nyomon követhetőségét érhetik el, ezáltal jelentős megtakarításokat realizálva.
Az SSCC szám, a GS1–128-as vonalkód jelkép és az egységes logisztikai címke az ellátási lánc mellett a vállalkozások belső folyamatainak korszerűsítését, pontosítását, és gyorsabbá tételét teszi lehetővé, így bevezetésükkel a gyártók és a kereskedők rövid időn belül jelentős előnyhöz juthatnak.
Ismerje meg az SSCC számképzés, valamint a GS1-128 vonalkód jelkép előállításának alapjait képzésünkön, jelentkezzen most az Önnek legmegfelelőbb időpontra, online jelentkezési űrlapunk kitöltésével.