Ismerkedjen meg a GS1 globális szervezet 50 éves és a GS1 Magyarország 40 éves történetével!
A HAZAI KEZDETEK….
A kezdetben kockás füzetben vezetett számkiadási gyakorlatban az első nagyobb technológiai lépést egy Commodore 64 számítógép beszerzése jelentette. Megkezdődtek az egyeztetések a hazai gyártókkal.
Az első gyártó, aki elkezdte az EAN rendszer alkalmazását, a Caola volt és az első termék, amire azonosító került Magyarországon egy Caola szappan lett.
Az első vonalkód-leolvasásra az 1984-ben megnyílt Skála Metróban került sor - ennek állít emléket Kolodko Mihály miniszobra a Nyugati téren, amely Skála Kópét ábrázolja egy vonalkód címkén ülve.
Néhány dolog, amit érdemes tudni rólunk:
Nézzen be a színfalak mögé Gyetván Csabával! Filmet forgattunk a vonalkódok és más GS1 megoldások szerepéről a mindennapokban.
Mi történne a világunkkal a GS1 vonalkódok nélkül?
50 éve formáljuk a jövőt
A vonalkód mögött álló nemzetközi szervezet, a GS1 idén ünnepli fennállásának félévszázados évfordulóját
A GS1 egy semleges, globális együttműködési platform, amely egy asztalhoz ülteti az iparág vezetőit, a kormányt, a szabályozókat, a tudományos köröket és az egyesületeket, hogy szabványokon alapuló megoldásokat dolgozzanak ki az adatcsere kihívásainak kezelésére.
Méretünk és elérésünk – 116 ország helyi tagszervezetei, több mint kétmillió felhasználó vállalat és napi 6 milliárd tranzakció – segítenek biztosítani, hogy szabványaink az üzleti élet közös nyelveként működhessenek az egész világon.