A HAZAI KEZDETEK….
A kezdetben kockás füzetben vezetett számkiadási gyakorlatban az első nagyobb technológiai lépést egy Commodore 64 számítógép beszerzése jelentette. Megkezdődtek az egyeztetések a hazai gyártókkal.
Az első gyártó, aki elkezdte az EAN rendszer alkalmazását, a Caola volt és az első termék, amire azonosító került Magyarországon egy Caola szappan lett.
Az első vonalkód-leolvasásra az 1984-ben megnyílt Skála Metróban került sor - ennek állít emléket Kolodko Mihály miniszobra a Nyugati téren, amely Skála Kópét ábrázolja egy vonalkód címkén ülve.
Az egykori ETK/EAN Iroda ma már önálló szervezetként, közel 30 szakemberrel segíti a hazai vállalkozásokat és úgy hívják:
A JÖVŐNK...
Küldetésünk
Lehetővé tesszük a hazai vállalkozások és szervezetek, valamint a fogyasztók számára, hogy a megbízható adatok cseréje által javuljon a hatékonyság, a biztonság, az átláthatóság és a fenntarthatóság.
Új stratégiánk
1. Szabványokra épülő megoldások
2. Értékláncok támogatása
3. Megújult szervezet
4. Ügyfélélmény
5. Stratégiai Partnerség
Missziónk
Hiszünk abban, hogy a jövőben a GS1 Magyarország megújult szervezetként, megerősített stratégiai partnerségekkel, szabványokra épülő megoldásokkal támogatja az értékláncok hatékony és fenntartható működését.
A GS1 szabványok megkönnyítik bármely iparág legkülönbözőbb méretű vállalkozásainak működését, mert általuk:
- Az üzleti folyamatok gyorsabban és pontosabban zajlanak;
- A működési költségek és a hulladéktermelés csökkenthető, az üzleti tevékenység fenntarthatóbb;
- A fogyasztók és a betegek biztonsága magasabb szinten érhető el.
50 éve formáljuk a jövőt
A vonalkód mögött álló nemzetközi szervezet, a GS1 idén ünnepli fennállásának félévszázados évfordulóját
A GS1 egy semleges, globális együttműködési platform, amely egy asztalhoz ülteti az iparág vezetőit, a kormányt, a szabályozókat, a tudományos köröket és az egyesületeket, hogy szabványokon alapuló megoldásokat dolgozzanak ki az adatcsere kihívásainak kezelésére.
Méretünk és elérésünk – 116 ország helyi tagszervezetei, több mint kétmillió felhasználó vállalat és napi 6 milliárd tranzakció – segítenek biztosítani, hogy szabványaink az üzleti élet közös nyelveként működhessenek az egész világon.